Radni Prawa i Sprawiedliwości w nowych radach w powiecie piaseczyńskim

W wyborach do Rady Powiatu Piaseczyńskiego kandydaci Prawa i Sprawiedliwości otrzymali blisko 20 tys. głosów. Oznacza to, że PiS poprawił swój wynik o kilka tysięcy głosów poparcia w porównaniu do poprzednich wyborów, kiedy to kandydaci naszej formacji otrzymali łącznie około 14 tys. głosów mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. W wyniku wyborów samorządowych w Radzie Powiatu naszą formację będzie reprezentowało 7 radnych. Udało nam się również wprowadzić radnych do rad poszczególnych miast i gmin.

Decyzją mieszkańców będą nas reprezentowali zarówno doświadczeni radni, jak i debiutanci. Oto nowi radni, którzy będą reprezentowali Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Powiatu Piaseczyńskiego:

✅  Michał Grzesło – Gmina Piaseczno (miasto)
✅  Aleksandra Wójcik – Gmina Piaseczno (miasto)
✅  Martin Świegodziński – Gmina Piaseczno (teren wiejski)
  Sergiusz Muszyński – Gmina Konstancin-Jeziorna
 Robert Lichocki – Gmina Lesznowola
 Bożena Zarzeczna – Gmina Góra Kalwaria
 Grzegorz Pruszczyk – Gminy Tarczyn i Prażmów

Pozytywną wiadomością z tych wyborów jest fakt, że PiS zdecydowanie zwiększy swoją reprezentację w radach miejskich i gminnych w naszym powiecie. Wyniki wskazują na to, że w radach miejskich w Piasecznie i Konstancinie-Jeziornie będziemy mieli drugie co do wielkości kluby radnych.

W Piasecznie reprezentować nas będą Wojciech OłdakowskiMichał MierzwaRenata Mirosław i Agnieszka Czajkowska.

W Radzie Miejskiej Konstancina-Jeziorny w skład Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość wejdą Sławomir Stoczyński, Bogusław Komosa, Irena Śliwka, Bożena Wierzbicka oraz Ignacy Gołębiowski.

Nowi radni PiS w Radzie Gminy Lesznowola to Łukasz Grochala, Bartłomiej Soszyński, Krzysztof Łupiński i Małgorzata Bobrowska.

W Górze Kalwarii z listy PiS mieszkańcy wybrali Jan RokitaMonika Bolek oraz Jakub Rącz.

Radnymi Prawa i Sprawiedliwości w Tarczynie będą Andrzej Pszczółka i Tadeusz Płużyczka.

Struktury PiS w powiecie piaseczyńskim będą miały swojego reprezentanta w Sejmiku Województwa Mazowieckiego, którym została Dominika Figurska – mieszkanka Konstancina-Jeziorny