Poprawka Klubu Radnych PiS do uchwały budżetowej powiatu na 2019 rok

20 grudnia 2018 roku Rada Powiatu Piaseczyńskiego przyjęła budżet powiatu na 2019 rok. Z uwagi na to, że rządząca większość nie przyjęła żadnej z dwóch poprawek opozycji, radni Prawa i Sprawiedliwości zdecydowali się głosować przeciw budżetowi.

Poprawka Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość zakładała obcięcie środków z działu administracja publiczna, w tym środków przeznaczonych na promocję polityczną Zarządu (filmiki, ogłoszenia w prasie) i przekazanie ich na cel, który podobno popierają wszyscy – podwyżki obecnie naprawdę niskich wynagrodzeń pracowników Domu Pomocy Społecznej w Gminie Konstancin-Jeziorna. Projekt został odrzucony przez Koalicję Obywatelską.

Poprawka Klubu Nasza Gmina Nasz Powiat zakładała zwiększenie środków inwestycyjnych dla gminy Prażmów z obecnych 100 tys. zł (na 31,8 mln zł na inwestycje ogółem) do przynajmniej 1 mln zł. Projekt został wsparty przez Klub PiS, niestety został odrzucony przez Koalicję Obywatelską.

Bardzo dziękujemy mieszkańcom gminy Prażmów, którzy zorganizowali się i pojawili na sesji, mimo że odbywała się ona w godzinach pracy. W imieniu całego Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość obiecujemy Państwu, że obu tych tematów nie odpuścimy i będziemy pilnowali aby zostały jak najprędzej załatwione. W obu sprawach musimy utrzymywać nacisk na Zarząd, tak aby przyciśnięty do ściany nie mógł odmówić spełnienia naszych postulatów wyrażonych w obu poprawkach.

Oprócz tego, na sesji rozpatrywano projekt Prawa i Sprawiedliwości wzywający skompromitowanego Starostę do opuszczenia urzędu. Został oczywiście odrzucony – nie znalazł się ani jeden radny większości, który zebrałby sie na odwagę odcięcia sie od zachowania pana Ksawerego Guta.

Źródło wykorzystanego zdjęcia: www.piaseczno.pl

 

Poniżej przedstawiamy poprawkę Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość: