Piaseczno: Radni PiS przeciw podwyżce opłaty śmieciowej

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Piasecznie radni Koalicji Obywatelskiej uchwalili podwyżkę cen za odbiór odpadów. W związku z tą decyzją mieszkańców czeka trzykrotny wzrost opłaty śmieciowej. Od kwietnia mieszkańcy zapłacą 27 zł od osoby, natomiast za zmieszane 54 zł. Radni Prawa i Sprawiedliwości głosowali przeciw podwyżce.

Stanowisko Klubu Prawo i Sprawiedliwość przedstawił radny Michał Mierzwa.

– Taki wzrost cen spowoduje, że będziemy mieli odpływ deklaracji. Każdy będzie mógł powiedzieć: ja tu nie mieszkam. Może się nam od tego zwiększyć dziura budżetowa. W innych częściach kraju podwyżki są znacznie mniejsze. Radni PiS nie będą brali odpowiedzialności za błędy pana marszałka i sejmiku województwa mazowieckiego, w którym rządzi koalicja PSL-u i PO. Sejmik  wojewódzki ustalił plan gospodarowania odpadami dopiero w styczniu, podczas gdy w innych województwach stało się to już dwa lata temu. To jest opieszałość, za którą wszyscy będziemy musieli teraz zapłacić.

– powiedział radny Mierzwa.

Z kolei radna Renata Mirosław proponowała zmianę metody naliczania opłaty za śmieci i uzależnienie jej od ilości zużywanej wody.

– Dzisiaj bardzo często w jednym wynajmowanym lokalu mieszka po kilkanaście osób, a za śmieci płaci jedynie jego właściciel.

– dodała radna.