Podsumowanie kampanii do Parlamentu Europejskiego

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego, przy wsparciu radnych i działaczy naszej partii, prowadzili aktywną kampanię na obszarze powiatu piaseczyńskiego. Zachęcamy do lektury krótkiego podsumowania najważniejszych działań tej kończącej się kampanii.

Prekampania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego rozpoczęła się akcją zbiórek podpisów pod listami Prawa i Sprawiedliwości prowadzoną przez naszych działaczy. Zbieraliśmy podpisy mieszkańców we wszystkich gminach powiatu piaseczyńskiego – Piasecznie, Konstancinie-Jeziornie, Lesznowoli, Górze Kalwarii, Tarczynie i Prażmowie. Pod parasolką Prawa i Sprawiedliwości byliśmy obecni na targowiskach, pod kościołami oraz w centralnych punktach naszych miast i gmin. Zbiórka podpisów stanowiła również okazję do wielu interesujących rozmów naszych radnych i działaczy z mieszkańcami na tematy ogólnopolskie i lokalne. W kilku punktach w naszej zbiórce wspierał nas bezpośrednio senator Konstanty Radziwiłł – kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do PE z pozycji nr 3.

Właściwą kampanię do Parlamentu Europejskiego na obszarze powiatu piaseczyńskiego rozpoczęliśmy 16 marca konferencją prasową Ryszarda Czarneckiego, kandydata nr 2 na liście PiS, przed Starostwem Powiatowym w Piasecznie. W konferencji prasowej, oprócz Ryszarda Czarneckiego, wzięli udział poseł na Sejm RP Piotr Uściński oraz radni gminni i powiatowi z Prawa i Sprawiedliwości, m. in. Sergiusz Muszyński, Grzegorz Pruszczyk, Martin Świegodziński, Renata Mirosław, czy Bogusław Komosa. Podczas konferencji przedstawiono kandydaturę Ryszarda Czarneckiego, propozycje tego kandydata dla powiatu piaseczyńskiego oraz najnowsze wówczas propozycje Prawa i Sprawiedliwości dla Polaków. Po zakończeniu konferencji prasowej odbyło się spotkanie Ryszarda Czarneckiego z miejscowymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości oraz sympatykami naszej partii. Kandydat do Parlamentu Europejskiego podczas swojego wystąpienia poruszał zarówno sprawy lokalne, jak i krajowe czy europejskie. Wypowiedział się, m. in. przeciwko przeprowadzanej przez władze powiatu z Koalicji Europejskiej likwidacji Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Niedługo później Ryszard Czarnecki odwiedził gminę Góra Kalwaria. W pierwszej części wizyty R. Czarnecki spotkał się z działaczami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości, zaś następnie wziął udział w Dniu Modlitw za Skautów Europy w kościele na Mariankach. Podczas spotkania dyskutowano gościem zarówno na temat bieżących spraw lokalnych, jak i poruszali problemy ogólnopolskie oraz dotyczące polityki międzynarodowej. Niedługo później Górę Kalwarię odwiedzili również senator Konstanty Radziwiłł, a następnie Jacek Saryusz-Wolski oraz Dominika Chorosińska.

Z kolei Ryszard Czarnecki wziął udział w kwietniowym otwarciu ekspozycji „Ryszard Kukliński – Polska Samotna Misja” w Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Ekspozycję wystawy w Piasecznie sfinansowali ze swoich diet radni powiatowi z PiS – Sergiusz Muszyński, Martin Świegodziński, Michał Grzesło, Grzegorz Pruszczyk i Robert Lichocki, wystawa była prezentowana pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego. Nasi kandydaci brali udział w ważnych dla lokalnej społeczności wydarzeniach, takich jak – przykładowo – uroczystości Święta 3 Maja w Górze Kalwarii (Jacek Saryusz-Wolski) czy Dzień Strażaka w Piasecznie (Ryszard Czarnecki). Ryszard Czarnecki oraz Konstanty Radziwiłł odwiedzili również zlot Food Track’ów w Piasecznie. Kandydaci – wspierani przez działaczy PiS – pojawili się kilkukrotnie na wszystkich targowiskach w powiecie piaseczyńskim – w Piasecznie, Konstancinie-Jeziornie, Górze Kalwarii oraz Tarczynie. Kandydatką, która na targowiskach pojawiała się wielokrotnie była Anita Czerwińska. W toku kampanii na targowisko w Konstancinie-Jeziornie przybył „PiS – bus”.

Ważnym wydarzeniem kampanii był udział przedstawiciela KW Prawo i Sprawiedliwość Ryszarda Czarneckiego w otwartej dla mieszkańców debacie z przedstawicielem KW Koalicja Europejska Andrzejem Halickim, która odbyła się 12 maja w gminie Lesznowola.

Przez całą kampanię sprawnie trwała akcja banerowa kandydatów Prawa i Sprawiedliwości – Jacka Saryusza Wolskiego (nr 1), Ryszarda Czarneckiego (nr 2), Konstantego Radziwiłła (nr 3), Anity Czerwińskiej (nr 4) oraz Dominiki Chorosińskiej (nr 9). Na tablicach ogłoszeń zawisły również plakaty naszych kandydatów.

 

Wszyscy kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w okręgu Warszawa + powiaty podwarszawskie:

1. Jacek Saryusz-Wolski
2. Ryszard Czarnecki
3. Konstanty Radziwiłł
4. Anita Czerwińska
5. Zbigniew Gryglas
6. Ewa Tomaszewska
7. Andrzej Smirnow
8. Sebastian Kaleta
9. Dominika Chorosińska
10. Małgorzata Wypych

Z całego serca zachęcamy do oddania w najbliższą niedzielę głosu na listę nr 4 – PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.